Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

İŞKUR’a kayıt için gerekli belgeler

14 Mart 2013 Perşembe, 02:33

İŞKUR’a kayıt için gerekli belgeler

Çalışacak bir işiniz yok ise bulunduğunuz ildeki İŞKUR ( Türkiye İş Kurumu ) şubelerine başvurmanız gerekmektedir. İşkur sizden sağlık raporu almanızı isteyecektir. Sağlık belgesi almak için devlet hasta hanelerine veya özel hasta hanelere gidebilirsiniz. Sağlık raporu alırken sadece devlet hasta hanesi sizden para istemeyecektir. Türkiye İş Kurumuna kayıt yaptırabilmeniz için aldığınız sağlık belgesinin yanında gerekli olan belgeleri de yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bu belgeler;

– Nüfus cüzdanı veya noter onaylı örneği
-Son 6 ayda çekilmiş 4 adet fotoğraf
– Diploma veya okuyor iseniz okuldan yeni alınmış öğrenci belgesi
– Bitirmiş olduğunuz kurs var ise kurs bitirme belgesi

2013 İŞKUR Bursa Haberleşme Cihazları Kursu

Bu belgeler ile İŞKUR’a başvurduktan sonra eğer başvuru talebiniz İŞKUR tarafından onaylanır ise sizi anlaşmalı olduğu kuruluşların insan kaynakları bölümüne aktaracaktır. Bunun haricinde İŞKUR size uygun bir iş bulamaz ise, size en uygun işi bulabilmek için listeye koyacaktır. Uygun bir iş bulunduğundaysa yetkililer tarafından size geri dönüş yapılacaktır.

İŞKUR’u ücretsiz olarak Alo 180 numarasından arayabilirsiniz.

Ayrıca unutmamanız gereken bir konu ise kayıt olunduğun dan itibaren bu kayıtların aktif olarak işlemde kalması, yapılan son işlem üzerinden 2 yıl geçtikden sonra sona ermektedir. Eğer tekrar aktif etmek istiyor iseniz İŞKUR’un resmi sitesine girerek, portal üzerinden iş arama kaydınızı aktif konuma getirmeniz yeterli olacaktır.

 

Sposor Bağlantılar:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz